کد خبر : 95483
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۶:۵۸

توقف موقت قوانین اصلاحات کشاورزی توسط دادگاه عالی هند

توقف موقت قوانین اصلاحات کشاورزی توسط دادگاه عالی هند

به دنبال اعتراضات شدید صورت گرفته توسط کشاورزان هندی علیه قانون اصلاحات کشاورزی دادگاه عالی این کشور دستور توقف موقت اجرای این قوانین را داد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از هندوستان تایمز؛ کشاورزان هندی که از ۴۷ روز پیش مشغول تحصن و اعتراضات در خیابان های منتهی به پایتخت این کشور هستند موفق شدند به صورت موقت خواسته خود را به دولت تحمیل کنند.
کشاورزان هندی به تصویب سه قانون معترض هستند که اصلاحات تازه ای را در زمینه فروش محصولات کشاورزی اعمال می کند و عملا دست کشاورزان را از دسترسی به بازار مستقیم کوتاه می کند.
طبق این قوانین کشاورزان هندی باید محصولات خود را به شرکت های ثالثی بفروشند و قیمت گذاری محصولات نیز توسط همین شرکت ها انجام خواهد پذیرفت.
دادگاه عالی هند با توجه به اعتراضات طولانی مدت کشاورزان که حاضر نیستند تا زمان لغو کامل این قوانین دست از تحصن بکشند اعلام کرد: ما می توانیم به صورت موقت اجرای قوانین را متوقف کنیم و کمیته ای نیز برای بررسی دقیق تر این قوانین تشکیل دهیم.
تصمیم دادگاه هند اگر چه در ظاهر به نفع کشاورزان است ولی مسئولین اعتراضات به آن خوشبین نیستند و در این راستا تصریح کرده اند که نسبت به رای دادگاه کاملا بدبین هستند.
کشاورزان هندی می گویند: نمی توان از کمیته ای که توسط دادگاه و با نظارت دولت تشکیل می شود امید انصاف داشت.