کد خبر : 107331
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۶:۰۳

تصمیم دولت اسلام آباد برای تکمیل مدت قانونی قدرت خود/ خبری از استعفا نیست

تصمیم دولت اسلام آباد برای تکمیل مدت قانونی قدرت خود/ خبری از استعفا نیست

دولت پاکستان که این روزها با فشارهای مختلفی مواجه است بازهم به تکمیل مدت قانونی خود حکومت خود تا سال آتی خبر داد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ ائتلاف دولت اسلام آباد شامل احزاب نواز، مردم و جمعیت علمای اسلام تاکید کردند که تا اوت سال ۲۰۲۳ حکومت خود را ادامه خواهند داد.

در حالی که فشار گرانی ها و تورم در بازار بی سابقه شده و از سوی دیگر دستگاه قضایی پاکستان نیز رای به ابطال آرای نمایندگانی که به حزب اصلی خود پشت کرده بودند داده است برخی بر این باور بودند که پاکستان به سرعت یک انتخابات در پیش خواهد داشت.

حتی برخی نزدیکان دولت نیز تصریح کرده بودند که برگزاری یک انتخابات زودهنگام در دستور کار است و به زودی کشور شاهد برگزاری انتخابات خواهد بود.

با این حال سران احزاب حامی دولت ضمن برگزاری جلسه ای که شخص «شبهاز شریف» نخست وزیر پاکستان نیز در آن حضور داشت تاکید کردند که مدت قانونی حکومتش را تکمیل خواهند کرد و با هر گونه گرانی و مشکل اقتصادی نیز خواهند جنگید.

یکی از شرکت کنندگان در این جلسه به شرط عدم اظهار نامش تاکید کرد: در این جلسه اعلام شده پیش از برگزاری انتخابات باید اصلاحیاتی در قوانینی انتخاباتی اعمال شود.

این در حالی است که حزب تحریک انصاف به شدت مخالف اعمال این قوانین تازه است و آنها را تلاشی برای پیروزی مجدد احزاب حامی دولت در انتخابات می داند.

انتهای پیام/.