کد خبر : 96179
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۴۹

تشدید اختلافات میان سران اپوزیسیون پاکستان برای اقدام علیه دولت

تشدید اختلافات میان سران اپوزیسیون پاکستان برای اقدام علیه دولت

بروز اختلافات شدید میان مسئولین احزاب اپوزیسیون برای نحوه اقدام علیه دولت اسلام آباد باعث برگزاری نشست های ویژه ای بین آنها شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از جیو تی وی؛ پس از سخنرانی «بلاول بوتو زرداری» مبنی بر تلاش برای جمع آوری رای عدم اعتماد علیه «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اختلافات داخلی میان احزاب اپوزیسیون به شدت افزایش یافت.
گزارش ها حاکی است احزاب اپوزیسیون مانند حزب نواز و جمعیت علمای اسلام که در تلاش بودند از طریق اعتراضات خیابانی و اعمال فشار به دولت اسلام آباد باعث استعفای عمران خان شوند پیشنهاد بلاول را نپذیرفته اند.
به نظر می رسد این دو حزب می دانند که تعداد نمایندگان حامی آنها در پارلمان پاکستان به اندازه ای نیست که بتوانند به عمران خان رای عدم اعتماد داده و باعث عزل او شوند.
سران اپوزیسیون که تا کنون به خواسته های خود نرسیده اند قصد دارند تا ۸ روز آتی یک اجتماع دیگر در پاکستان برگزار کنند که هنوز جای تشکیل این جلسه نیز قطعی نشده است.
از سوی دیگر دولت اسلام آباد با بی اثر دانستن تلاش های اپوزیسیون اعلام کرد: آنها حتی میان خود وحدت رویه ندارند و نمی توانند که اعتراضاتشان را به جایی برسانند.
«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان از پیشنهاد بلاول بوتو زرداری استقبال کرده و تاکید کرد: در پیش گرفتن راه حل قانونی می تواند به حفظ ثبات در کشور کمک کند و همه احزاب باید قانون را مرجع اصلی تصمیم گیری های خود بدانند.