کد خبر : 94076
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۷:۰۵

تشدید اختلافات داخلی در حزب جمعیت علمای اسلام و مشکلات پیش روی فضل الرحمان

تشدید اختلافات داخلی در حزب جمعیت علمای اسلام و مشکلات پیش روی فضل الرحمان

به دنبال افزایش اختلافات داخلی در حزب جمعیت علمای اسلام که منجر به جدایی برخی اعضای این حزب شد فضل الرحمان در جلسه شهر لارکانه شرکت نخواهد کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ به دنبال تشدید اختلافات داخلی در حزب جمعیت علمای اسلام که به نوع برخورد «فضل الرحمان» رئیس این حزب بر می گردد، شرکت در جلسه اعتراض آمیز شهر لارکانه از سوی رئیس حزب منتفی شد.
به دنبال انتشار خبر عدم شرکت فضل الرحمان در اجتماع اعتراض آمیز شهر لارکانه گروه های مختلف سیاسی اقدام به گمانه زنی کرده و اختلافات اعضای این حزب در ایالت بلوچستان و سند با ریاست فضل الرحمان را عامل اصلی لغو حضور وی در این جلسه دانستند.
او در حالی از شرکت در اجتماع اعتراض آمیز لارکانه امتناع می کند که خود به عنوان رئیس شورای احزاب اپوزیسیون پاکستان تلاش فراوانی برای ساقط کردن دولت اسلام آباد دارد.
مسئولین دولتی در واکنش به رفتار دوگانه فضل الرحمان اعلام کردند: سیاستمداران حزب جمعیت علمای اسلامی می دانند که هدف فضل الرحمان از برگزاری جلسات اعتراض آمیز علیه دولت این نیست که حقوق مردم را احقاق کند بلکه او می خواهد که فساد مالی و اقتصادی کلانی را که دارد پنهان کند و اجازه ندهد مردم عادی از آن آگاهی پیدا کنند.
گفتنی است انتخاب فضل الرحمان به عنوان رئیس حزب جمعیت علمای اسلام هیچ گاه شفافیت لازم را نداشته است و بسیاری از اعضای حزب به نحوه رای گیری درون حزبی و انتخاب فضل الرحمان معترض هستند.