کد خبر : 95972
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۲۲

تاکید مجدد عمران خان به حمایت برخی کشورهای عربی از احزاب اپوزیسیون

تاکید مجدد عمران خان به حمایت برخی کشورهای عربی از احزاب اپوزیسیون

نخست وزیر پاکستان بازهم به صورت مستقیم تاکید کرد برخی کشورهای دوست که به دلیل داشتن ارتباط نمی خواهم نام آنها را بیان کنم از احزاب اپوزیسیون حمایت می کنند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: فعالیت های احزاب اپوزیسیون که تلاش می کنند دولت اسلام آباد را ساقط کنند تحت حمایت برخی از کشورهای منطقه است.
وی تصریح کرد: به این دلیل که با این کشورها ارتباط داریم نمی خواهم نام این کشورها را بیان کنم ولی احزاب اپوزیسیون باید بدانند که کاملا در جریان حمایت هایی که ازآنها صورت می گیرد هستیم.
عمران خان گفت: احزاب اپوزیسیون مدعی هستند ما از هند واسرائیل بودجه دریافت می کنیم و اتفاقا این شروع یک اتفاق خوب است زیرا باعث می شود تحقیقات شروع شود و نتیجه آن پیش روی مردم پاکستان قرار بگیرد تا بدانند که کدام احزاب از طریق کشورهای خارجی بودجه دریافت می کنند.
نخست وزیر پاکستان افزود: البته پاکستانی های مقیم خارج از کشور هم ارز آوری قابل قبولی دارند و نباید زحمات آنها را نادیده گرفت ولی حمایت یک کشور خارجی به دلایل نامعلوم از یک حزب خاص قابل قبول نیست.
رهبر حزب تحریک انصاف اضافه کرد: مولانا فضل الرحمان به دنبال گرفتن امان نامه سیاسی است، او از طلاب مدارس دینی خود برای اعتراض علیه دولت استفاده می کند و خود نیز با استفاده از روش های غیر قانونی صاحب میلیاردها روپیه سرمایه بادآورده شده است.
گفتنی است اخیرا احزاب اپوزیسیون دولت پاکستان را به گرفتن بودجه از کشورهای خارجی مانند هند متهم کرده بودند و دولت نیز در مقابل بدون ذکر نام کشوری تلویحا اشاره داشته که کشورهای عربی از احزاب اپوزیسیون حمایت می کنند.