کد خبر : 108021
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۵:۵۳

بیست و هشتمین سالگرد شهید دکتر محمد علی نقوی برگزار می شود

بیست و هشتمین سالگرد شهید دکتر محمد علی نقوی برگزار می شود

مسئولین پایگاه فرهنگی پاکستان ایرانی ترین همسایه از برگزاری دومین یادواره بزرگ از لاهور تا لاهوت در تهران خبر دادند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی؛ دومین یادواره بزرگ از لاهور تا لاهوت گرامیداشت بیست و هشتمین سالگرد شهادت «دکتر محمد علی نقوی» مجاهد بدون مرز و از بنیانگذاران سازمان دانشجویان امامیه در تهران برگزار خواهد شد.

طبق اعلام مسئولین پایگاه فرهنگی پاکستان ایرانی ترین همسایه این ویژه برنامه به عنوان بزرگترین همایش مشترک سالانه فعالان فرهنگی ایران و پاکستان در تالار سوره حوزه هنری برگزار می شود.

پیگیری امور مقدماتی این ویژه برنامه آغاز شده و چهره های مطرحی از میان سخنرانان و مداحان کشور در برنامه حضور خواهند یافت.

گفتنی است سال گذشته نیز نخستین یادواره از لاهور تا لاهوت در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد و استاد رحیم پور ازغدی سخنان مهمی حول شخصیت شهید دکتر نقوی، و اهمیت فعالیت ها و تلاش های این شهید بزرگوار مطرح کرد.

شهید دکتر نقوی یکی از ماندگارترین چهره های شیعی در تاریخ پاکستان بوده که به منظور عمل به فرامین امام خمینی در جبهه های دفاع مقدس و حتی زندان های عربستان نیز روزگار گذرانده است.

او در دهه ۹۰ میلادی و پس از حدود ۲ دهه مجاهدت خالصانه و بی وقفه توسط گروه های تروریستی در شهر لاهور پاکستان به شهادت رسید.

چهره های فرهنگی از این دکتر محمد علی نقوی به عنوان «شاخص فرهنگی پاکستان» نام می برند که توانسته بود مردم این کشور را با افکار و عقاید امام خمینی آشنا کند.

انتهای پیام/.