کد خبر : 94835
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۶:۳۰

بالا گرفتن اعتراضات خانواده شهدای شیعه هزاره در پاکستان؛ مطالبه حضور شخص نخست وزیر در صحنه

بالا گرفتن اعتراضات خانواده شهدای شیعه هزاره در پاکستان؛ مطالبه حضور شخص نخست وزیر در صحنه

به دنبال شهادت ۱۱ کارگر معدن در ایالت بلوچستان پاکستان خانواده این افراد ضمن امتناع از دفن جنازه عزیزانشان تحصنی بزرگ را آغاز کردند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ خانواده قربانیان حادثه تروریستی ایالت بلوچستان مذاکره با «شیخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان را بی نتیجه قلمداد کردند.
این افراد که از دفن جنازه ۱۱ قربانی حادثه تروریستی معدن زغال سنگ امتناع کرده اند اصرار دارند شخص «عمران خان» نخست وزیر پاکستان به کویته سفر کرده و به آنها وعده دهد که عاملان این جنایت بزرگ دستگیر می شوند.
روز گذشته شیخ رشید به نمایندگی از عمران خان به منطقه سفر کرده بود تا با خانواده های قربانیان این حادثه تروریستی که در سرمای شدید ایالت بلوچستان دست به تحصن زده اند گفتگو کند.
شیخ رشید در این گفتگو اعلام کرده بود: به جز درخواست استعفای حکومت ایالتی تمام خواسته های خانواده های داغدیده را خواهد پذیرفت.
وزیر کشور پاکستان از تحصن کنندگان خواست اجازه دهند جنازه قربانیان این جنایت تروریستی دفن شوند و پس از آن مذاکرات را ادامه دهند.
با این حال خانواده قربانیان این جنایت از قبول سخنان وزیر کشور پاکستان امتناع کردند و اصرار دارند که حکومت ایالتی فورا استعفا دهد.
گفتنی است در یک عملیات تروریستی که رسانه های غربی با استناد به یک ویدیوی منتشر شده توسط داعش مدعی هستند توسط این گروه تروریستی به انجام رسیده است ۱۱ کارگر معدن که همه آنها جزو شیعه های هزار بودند با وضعی فجیع به قتل رسیدند.
گفته می شود ۲ نفر از کشته شده های این حادثه تروریستی تابعیت افغانستانی داشته اند و جنازه آنها به این کشور انتقال یافته است.
هنوز مسئولین پاکستان اجرای این جنایت توسط گروه تروریستی داعش را به صورت رسمی نپذیرفته اند.