کد خبر : 94539
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۶:۰۴

اوج گیری اعتراضات کشاورزان هندی علیه دولت این کشور و خودکشی یک کشاورز

اوج گیری اعتراضات کشاورزان هندی علیه دولت این کشور و خودکشی یک کشاورز

خود کشی یک کشاورز هندی در اعتراض به سیاست های دولت مودی موجی از احساسات عمومی را علیه دولت هند به وجود آورد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ملت تایمز؛ اعتراض کشاورزان هندی به سیاست های دولت این کشور و تصویب لایحه اصلاحات کشاورزی اوج گرفت.
همزمان با خودکشی یک کشاورز در ملاعام که به شرایط بد زندگی کشاورزان هندی و بی توجهی دولت معترض بود فشارها علیه دولت دهلی نو افزایش یافت.
وی در یک یادداشت اعلام کرد: مردم هند و کشاورزان این کشور نباید اجازه دهند خون او پایمال شود و تا زمانی که به حقوقشان دست پیدا نکرده اند نباید دست از اعتراض علیه دولت بردارند.
مرگ این کشاورزان ۵۷ ساله احساسات عمومی علیه دولت را در پی داشته است وبسیاری از مردم و چهره های سرشناس خواهان توجه دولت به وضعیت بد کشاورزان شده اند.
از سوی دیگر کشاورزان هندی ضمن تهدید دولت اعلام کردند: اگر تا ۲ روز دیگر به خواسته های آنها توجهی نشود و قانون اصلاحات کشاورزی لغو نشود اعتراضات خیابانی خود را افزایش داده و مسیرهای بیشتری را مسدود خواهند کرد.
ده ها هزار کشاورز هندی که از یک ماه قبل در خیابان های این کشور حضور دارند تهدید کردند که تمام مسیرهای منتهی به پایتخت هند را خواهند بست و مشکلات اقتصادی دولت را تشدید خواهند کرد.
گفتنی است کشاورزان هندی به تصویب قانونی اعتراض دارند که طبق آن دسترسی شان به بازار مستقیم از بین می رود و مجبورند محصولات خود را به شرکت های واسطه بفروشند.