کد خبر : 107424
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۶:۱۸

انتقال ده ها زندانی کشمیری از جامو به ز ندان های داخلی هند

انتقال ده ها زندانی کشمیری از جامو به ز ندان های داخلی هند

ده ها آزادی خواه کشمیری که در عملیات های تفتیش منازل توسط نظامیان هندی دستگیر شده بودند از جامو به زندان های مختلف کشور منتقل شدند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از کشمیر مدیا سرویس؛ آزادی خواهان بر جسته کشمیر از جمله «محمد یوسف فلاحی، عادل زرگر و محمد شفیع» به همراه بیش از ۵۰ زندانی دیگر کشمیری از جامو به نقاط نامعلومی در داخل خاک هند منتقل شدند.
گزارش ها حاکی است این آزادی خواهان کشمیری به زندان های مختلف در ایالت های هریانه و اتراپرادش منتقل شده اند و هنوز جزئیات دقیقی از اسامی افراد و محل انتقال آنها منتشر نشده است.
این افراد طی عملیات های تفتیش منازل توسط نظامیان هندی دستگیر شده و بدون اعلام اتهاماتشان روانه زندان شده بودند.انتقال زندانیان کشمیری در حالی صورت می گیرد که دستگاه قضایی هنند به کسی اجازه ملاقات با آنها را نمی دهد.
دیده بان حقوق بشر در گزارش های خود از نقض حقوق بشر د ر کشمیر سخن گفته و خواستار توجه بیشتر سازمان های بین المللی به وضعیت این منطقه اشغالی شده بود.
هند با مستقر کردن نزدیک به ۸۰۰ هزار نظامی خود در منطقه نه چندان بزرگ کشمیر عملا بزرگترین ز ندان روباز جهان را برای مردم مظلوم این منطقه خلق کرده است .
دولت هند علی رغم تعهدات پیشین خود و همچنین خواسته سازمان ملل از برگزاری همه پرسی و تعیین تکلیف کشمیر جلوگیری کرده و مدعی است که این منطقه بخشی از خاک دهلی نو است.
انتهای پیام/.