کد خبر : 95309
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۷:۱۶

افزایش اختلاف میان احزاب اپوزیسیون پاکستان و لغو برنامه مشترک آتی

افزایش اختلاف میان احزاب اپوزیسیون پاکستان و لغو برنامه مشترک آتی

به دنبال لغو برنامه مشترک بعدی احزاب اپوزیسیون پاکستان علیه دولت اسلام آباد اخباری مبنی بر افزایش اختلافات داخلی میان مسئولین اپوزیسیون افزایش یافت.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ جلسه اعتراض آمیز احزاب پاکستان که چندی است تشکیل یک شورای مشترک را داده وعلیه دولت عمران خان اقدام می کنند لغو شد.
این جلسه که قرار بود در مالاکند برگزار شود به دلایل نامعلومی لغو شده است ولی بسیاری از کارشناسان سیاسی بر این باور هستند که لغو این جلسه به دلیل اختلافات داخلی احزاب اپوزیسیون در پاکستان است.
«مفتی کفایت الله خان» عضو ارشد حزب جمعیت علمای اسلام خبر مربوط به لغو این جلسه را اعلام کرد ولی از دادن توضیحات بیشتر اجتناب کرد.
قرار بود در این اجتماع «مولانا فضل الرحمان» رئیس جمعیت علمای اسلام و «بلاول بوتو» رئیس حزب مردم سخنرانی داشته باشند.
این در حالی است که احزاب اپوزیسیون در مورد استعفای جمعی از پارلمان نیز به نتیجه نرسیدند و قرار است در انتخابات پیش روی سنا شرکت داشته باشند.
دولت اسلام آباد بدون توجه به تهدیدهایی که از سوی اپوزیسیون صورت می گیرد اعلام کرده است: احزاب اپوزیسیون در برگزاری اجتماعات اعتراض آمیز آزاد هستند و هر زمان اراده کنند می توانند برای برگزاری تجمعات اعتراض آمیز مجوز لازم را دریافت کنند.