کد خبر : 107352
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۷:۰۲

اعتصاب سراسری در کشمیر اشغالی برای اعتراض به سیاست های هند

اعتصاب سراسری در کشمیر اشغالی برای اعتراض به سیاست های هند

مردم در کشمیر تحت اشغال هند به منظور اعتراض به سیاست های هند اعتصاب سراسری اعلام کردند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از کشمیر مدیا سرویس؛ همزمان با افزایش فشارهای دهلی نو بر  آزادی خواهان کشمیری به خصوص «یاسین ملک» که در جریان پروندهایی نامشخص محکوم شده است، مردم کشمیر دست به اعتصاب گسترده زدند.

دلیل برگزاری این اعتراضات و تحصن ها مخالفت با سیاست های هند در کشمیر اعلام شده که باعث مشکلات زیادی برای مردم کشمیری شده است.

در روز ۲۱ می سال ۱۹۹۰ افراد مسلح به میر واعظ محمد فاروق یکی از آزادی خواهان برجسته کشمیری حمله کرده و او را به شهادت رسانده بودند.

در سالروز کشته شدن این مبارز کشمیری دولت هند تدابیر امنیتی را به حداکثر رسانده و اجازه حرکت مردم به سمت مزار شهدایشان را نمی دهد.

این در حالی است که «یاسین ملک» یکی دیگر از آزادی خواهان بزرگ دیگر کشمیری نیز در زندان های هند به سر می برد و قرار است تا ۴ روز دیگر حکم نهایی در مورد وی صادر شود.

هند از ابتدای دستگیری یاسین ملک به خانواده وی اجازه ملاقات با او را نداده است و مشخص هم نیست که محکومیت یاسین ملک به چه دلیلی انجام شده است.

بسیاری از آزادی خواهان کشمیری از سوی دولت هند تحت فشار قرار دارند و برخی از آنها زندانی هستند یا در حبس خانگی به سر می برند.

هند طی ۳ دهه اخیر نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و باعث مفقود الاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده است.

انتهای پیام/.