کد خبر : 96079
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۰

اعتراض مسلمانان هندی ساکن آمریکا به وضعیت وخیم مردم کشمیر

اعتراض مسلمانان هندی ساکن آمریکا به وضعیت وخیم مردم کشمیر

شورای مسلمانان هندی ساکن آمریکا ضمن صدور گزارشی به وضعیت وخیم مردم کشمیر اشاره کرده و خواستار ورود نهادهای بین المللی به این موضوع شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از کشمیر مدیا سرویس؛ شورای مسلمانان هندی ساکن آمریکا در اولین گزارش منتشر شده خود در سال ۲۰۲۱ به وضعیت وخیم مردم کشمیر اشاره کرد.
در این گزارش آمده است: تصویب قوانینی چون تبعیض مذهبی که موجب سلب تابعیت مسلمانان در هند می شود و همچنین سرکوب مردم کشمیر در اصل زیر پا گذاشته شدن حقوق بشر است.
این شورا همچنین وبیناری برگزار کرد که با حضور «ماری لاولور» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر همراه شد.
این فعال بین المللی در سخنان خود تاکید کرد: تا کنون ۶ بار با دولت هند برای حل مشکل مردم کشمیر تماس گرفته شده است ولی دولت دهلی نو تنها یک بار نامه های ارسال شده پاسخ داده است.
اعتراض نهادهای بین المللی در حالی انجام می شود که طی ماههای اخیر در پارلمان برخی کشورهای اروپایی مانند انگلیس بازهم موضوع کشمیر مطرح شده و سیاستمداران این کشور از دولت دهلی نو خواستند برای حل مساله کشمیر اقدام کند.
گفتنی است سازمان ملل از دولت هند خواسته با حل معضل کشمیر و برگزاری یک همه پرسی به این مناقشه تاریخی خاتمه دهد ولی هند علی رغم وعده هایی که درگذشته به مردم جهان داده بود اجازه برگزاری این همه پرسی را نمی دهد.
نظامیان هندی طی ۳ دهه اخیر بیش از ۱۰۰ هزار مسلمان کشمیری را کشته و باعث مفقودالاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده اند.