کد خبر : 107284
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵:۵۴

اعتراض شدید پاکستان به تقسیم بندی های تازه سیاسی در کشمیر توسط هند

اعتراض شدید پاکستان به تقسیم بندی های تازه سیاسی در کشمیر توسط هند

اسلام آباد ضمن اعتراض به تقسیم بندی جدید سیاسی در کشمیر توسط هند آن را زیر پا گذاشتن تمام خواسته های سازمان ملل و شورای امنیت دانست.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ وزارت خارجه پاکستان در واکنش به تقسیم بندی های سیاسی جدید در کشمیر که باعث می شود هندوها در انتخابات سهمیه بیشتری داشته باشند و مسلمانان قدرت خود را از دست بدهند، این اقدام را محکوم کرد.

وزارت خارجه پاکستان تصریح کرد: هند در تلاش است اکثریت مسلمان منطقه را به اقلیتی ضعیف و بی اراده تبدیل کند.

وزارت خارجه پاکستان ضمن احضار کاردار ارشد سفارت هند مراتب اعتراض خود را به دهلی نو اعلام کرده و تاکید کرد: تلاش هند برای تبدیل مناطق سیاسی در کشمیر اقدامی مضحک است.

پیش از این منطقه جامو که اکثریت غیر مسلمان دارد به دلیل جمعیت کمتر ۳۷ کرسی در اختیار داشت و منطقه کشمیر با اکثریت مسلمان ۴۶ کرسی ولی طبق تقسیم بندی جدید جامو دارای ۴۳ کرسی انتخاباتی شده است که قدرت هندوها را در پارلمان منطقه ای افزایش می دهد.

قرار است به زودی در کشمیر انتخابات برگزار شود و دولت هند امیدوار است با تقسیم بندی های جدیدی که صورت گرفته تعداد نمایندگان هندو در پارلمان افزایش پیدا کند.

این کار سبب ضعیف تر شدن قدرت مسلمانان که معترضان اصلی اشغال کشمیر توسط هند هستند خواهد شد.

گفتنی است حدود ۸۰۰ هزار نظامی هندی در کشمیر مستقر هستند و طی ۳ دهه اخیر نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از مردم کشمیر را کشته اند.

هند بر خلاف تعهدات پیشین خود با زیرپا گذاشتن سخنان گاندی و نهرو نه تنها در این منطقه همه پرسی برگزار نکرده بلکه با لغو خودمختاری کشمیر شرایط را برای به اقلیت کشاندن مسلمانان همواره ساخته است.

انتهای پیام/.