کد خبر : 106949
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۴:۴۲

اعتراض شدید سیاستمداران کشمیری به حمله سازمان یافته به خبرنگاران کشمیر

اعتراض شدید سیاستمداران کشمیری به حمله سازمان یافته به خبرنگاران کشمیر

در پی حمله سازمان یافته به ساختمان خبر در شهر سرینگر علی رغم حضور پلیس؛ سیاستمداران کشمیری این اقدام هند را به شدت محکوم کردند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از کشمیر مدیا سرویس؛ تعداد خبرنگار در کشمیر علی رغم حضور نیروی پلیس به ساختمان خبر (پریس کلوب) سرینگر حمله کرده و مسئولینی که با رای قانون انتخاب شده بود را اخراج کردند.

در این واقعه نیروهای پلیس هم به کمک جمعیت حمله کننده آمده و تلاش کردند که افراد انتخاب شده اخراج شده و نیروهای تحت حمایت دولت جایگزین آنها شوند.

«محبوبه مفتی» سروزیر سابق کشمیر در این خصوص گفت: این حمله نشان می دهد که ما دولت هند در راس تلاش دارد مردم کشمیر را سرکوب کند.

وی تصریح کرد: این ابتدایی ترین حقوق مردم کشمیر است که از وقایع با خبر باشند ولی دولت هند این حق را از هم مردم کشمیر می گیرد و باعث شده تا روی تمام حکام ظالم سفید شود.

محبوبه مفتی گفت: سازمان های امنیتی هند هم به شدت در تلاش هستند تا زمین های مردم را به زور از چنگ آنها خارج کرده و برخی احزاب خاص را در کشمیر روی کار بیاورند.

این اتفاق باعث خشم برخی نهادهای داخلی هند نیز شده است و انجمن ویرایشگران رسانه ای هند نیز ضمن صدور بیانیه ای تصریح کرده است این اتفاق نشان دهنده سلب آزادی بیان در کشمیر است.

این در حالی است که هند با قطع اینترنت و تحمیل انواع تحریم ها سعی می کند اخبار داخلی کشمیر به خارج از این منطقه مخابره نشود.

وزارت خارجه پاکستان نیز حمله به ساختمان رسانه در کشمیر را نقض آشکار حقوق بشر دانسته و خواهان رسیدگی به این موضوع توسط نهادهای بین المللی شد.

در منطقه کوچک کشمیر نزدیک به ۸۰۰ هزار نظامی هندی مستقر هستند و طی ۳ دهه نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر را کشته اند.

انتهای پیام/.