کد خبر : 94171
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۷:۰۰

اعتراض اسلام آباد به اتهام زنی مداوم مسئولین و رسانه های افغانستانی

اعتراض اسلام آباد به اتهام زنی مداوم مسئولین و رسانه های افغانستانی

دولت اسلام آباد که پیش از این توافق نامه ای برای جلوگیری از اتهام زنی های بی اساس با کابل به امضا رسانده بود نسبت به تکرار این روند اعلام نگرانی کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از جیو تی وی؛ دولت اسلام آباد نسبت به ادامه پیدا کردن اتهام زنی های بی اساس و غیر مستند توسط برخی مسئولین رسمی کشور افغانستان ابراز نگرانی کرد.
«زاهد حفیظ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در این خصوص گفت: اسلام آباد تلاش فراوانی برای حل مشکل افغانستان و پیش رفت صلح در این کشور دارد.
وی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای جهان بر این باور هستند که اسلام آباد نقش موثر و مثبتی برای برقراری صلح در افغانستان دارد با این حال برخی رسانه هایافغانستان و مسئولین این کشور این دست از اتهام زنی بی اساس علیه اسلام آباد برنداشته اند.
زاهد حفیظ گفت: تکرار دائمی این اتهام زنی های بی اساس ضربات سنگینی به پیشرفت مذاکرات صلح در افغانستان خواهد زد و شرایط را در این کشور بهتر نخواهد کرد.
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان از دولت افغانستان خواست نسبت به افرادی که نسنجیده اقدام به موضع گیری علیه پاکستان می کنند برخورد کرده و مانع گسترش اخبار منفی علیه اسلام آباد در این کشور شوند.
وی همچنین افزود: ادامه پیدا کردن حملات تروریستی در افغانستان سبب نگرانی شدید پاکستان است و امیدواریم که دولت افغانستان با اتخاذ رویکردی مناسب مانع ادامه پیدا کردن این حملات شود.