کد خبر : 90143
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۱۲

اعتراض احزاب مردم و نواز این بار به نتیجه انتخابات گلگیت بلتستان

اعتراض احزاب مردم و نواز این بار به نتیجه انتخابات گلگیت بلتستان

مسئولین دو حزب بزرگ اپوزیسیون پاکستان که ناکامی دیگری را در انتخابات گلگیت بلتستان تجربه کردند مدعی تقلب در انتخابات شدند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ «بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم که در انتخابات دو روز پیش منطقه گلگیت بلتستان، حزبش از ۲۳ کرسی انتخاباتی تنها ۴ کرسی را از آن خود کرده است اعلام کرد: نتیجه این انتخابات را به سادگی نخواهیم پذیرفت.
وی تصریح کرد ما دست به اعتراض خواهیم زد و نتیجه انتخابات را به چالش می کشیم تا هیچ کس جرات نکند رای مردم را پایمال کند.
بلاول بوتو افزود: مردم برای رای دادن به حزب تحریک انصاف در فشار بودند و تهدید می شوند که باید احزاب مردم و نواز را ترک کرده و به حزب تحریک انصاف ملحق شوند.
رئیس حزب مردم با تهدید دولت اسلام آباد گفت: اگر به حقوق مردم احترام گذاشته نشود ما برای ادامه اعتراضات به اسلام آباد خواهیم رفت و حق خود را از آنجا مطالبه خواهیم کرد.
از سوی دیگر «مریم نواز» معاون حزب نواز که حزبش تنها پیروز ۲ منطقه انتخاباتی شده است در سخنانی مدعی شد: حزب تحریک انصاف شکست بسیار سنگینی را در انتخابات منطق گلگیت بلتستان تجربه کرده است.
وی تصریح کرد: دولت با وجود تمام قانون شکنی هایی که انجام شد نتوانست برتری قاطعی به دست آورد و به نظر ما این شکستی خفت بار برای دولت به شمار می رود.
گفتنی است در انتخابات اخیر حزب تحریک انصاف برنده ۹ کرسی انتخاباتی شد و نامزدهای مستقل نیز ۷ نماینده در پارلمان منطقه خواهند داشت.
مسئولین کمیسیون انتخاباتی پاکستان و همچنین مسئولین دولتی این کشور نتیجه انتخابات را عادلانه و روش برگزاری این انتخابات را کاملا شفاف و سالم توصیف کرده اند.