کد خبر : 94078
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۷:۰۷

اعتراضات گسترده خیابانی کشاورزان هندی یک ماهه شد

اعتراضات گسترده خیابانی کشاورزان هندی یک ماهه شد

علی رغم گذشت یک ماه از حضور ده ها هزار کشاورز هندی معترض در خیابان های منتهی به پایتخت هند، آنها نتوانسته اند به خواسته های خود برسند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ملت تایمز؛ ده ها هزار کشاورز هندی که از یک ماه پیش خیابان های منتهی به دهلی نو پایتخت هند را مسدود کرده و به تصویب قانون اصلاحات کشاورزی اعتراض دارند تاکید کردند: تا زمانی که حق خود را از دولت نگیرند و قانون اصلاحات کشاورزی را لغو نکنند حاضر نیستند به اعتراضات خاتمه دهند.
این در حالی است که مسئولین دولتی بازهم به برگزاری مذاکره و توافق با سران اعتراضات امید دارند و زمان دیگری را برای گفتگو مشخص کرده اند.
کشاورزان هندی تصریح کردند: دولت تلاشی برای حل مشکلات آنها ندارد و با بی مهری نظاره گر تجمع خیابانی کشاورزانی است که برای امرار معاش خود و خانواده هایشان مجبورند در سرمای گزنده هوا در خیابان ها حضور داشته باشند.
از سوی دیگر مسئولین دولتی تلاش می کنند طی سخنرانی های خود قانون اصلاحات کشاورزی را به تلاشی برای خدمت رسانی به کشاورزان و به سود آنها معرفی کنند ولی کشاورزان ادعاهای مسئولین دولتی را دروغ می دانند.
گفتنی است تعداد کشاورزانی که در مسیرهای منتهی به دهلی نو تجمع کرده اند بیش از ۲۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است.
همچنین تعداد کشاورزان معترض به صورت روزانه در حال افزایش است و افراد معترض از گوشه و کنار کشور خود را به دهلی نو پایتخت هند می رسانند.
طبق قانون جدید کشاورزی در هند دسترسی کشاورزان به بازار مستقیم از بین می رود و آنها باید از طریق شرکت های واسط محصولات خود را عرضه کنند.