کد خبر : 91049
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۰۶

اسلام آباد از ارائه مستندات دخالت هند در حوادث تروریستی پاکستان به سازمان ملل خبر داد

اسلام آباد از ارائه مستندات دخالت هند در حوادث تروریستی پاکستان به سازمان ملل خبر داد

مسئولین دولت اسلام آباد مستندات و گزارش هایی از دخالت مستقیم هند در حوادث تروریستی داخلی پاکستان به دبیر کل سازمان ملل تحویل دادند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «منیر اکرم» نماینده پاکستان در سازمان ملل مستنداتی از دخالت مستقیم هند در حوادث تروریستی و نا آرامی های پاکستان را به دبیر کل سازمان ملل تحویل داد.
گفته می شود در مستندات ارائه شده دلایل روشن و مشخصی وجود دارد که نشان می دهد هند در حوادث تروریستی داخل خاک پاکستان نقش دارد و از گروه های تروریستی حمایت می کند.
پاکستان مدعی شده است هنگامی که در حال مبارزه با تروریست ها بوده هند با تجهیز و تامین آنها تلاش داشته ضربات سنگینی به امنیت داخلی پاکستان وارد کند.
در این گزارش تصریح شده است: حمایت هایی که هند از تروریست ها انجام می دهد به کمک های مالی، تربیت و آموزش آنها، درمان و کمک به تروریست ها تقسیم می شود.
همچنین از جمله اهداف اصلی هند نا آرام کردن پاکستان برای تجزیه این کشور و ضربه زدن به کریدور اقتصادی چین و پاکستان موسوم به سی پیک عنوان شده است.
پاکستان تاکید کرده است هند یک بودجه سنگین ۸۰ میلیارد روپیه ای برای این کار اختصاص داده و سفارت هند در افغانستان به ارتباط گرفتن با تروریست ها مشغول است.
علاوه بر این مسئولین پاکستان اعلام کردند: دولت هند برخی حوادث تروریستی در کشمیر را صحنه سازی کرده و پاکستان را مقصر آن اعلام می کند تا به این بهانه به خاک پاکستان حمله کند.
مسئولین سازمان ملل ضمن دریافت این گزارش و مستندات وعده داده اند گزارش مذکور را مطالعه کرده و واکنش لازم در مورد آن را داشته باشند.