کد خبر : 94074
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۷:۰۳

اسلام آباد ادعای هند مبنی بر اجرای دموکراسی در کشمیر را رد کرد

اسلام آباد ادعای هند مبنی بر اجرای دموکراسی در کشمیر را رد کرد

وزارت خارجه پاکستان اجرا شدن دموکراسی در کشمیر را رد کرده و اعلام کرد: آزادی مردم کشمیر توسط سرکوب گری نظامیان هندی کاملا گرفته شده است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «زاهد حفیظ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: ادعای وجود دموکراسی در کشمیر تنها با این هدف انجام می شود که اعتراضات فراوان مردم کشمیر به هند دیده نشود.
وی تصریح کرد: هند دموکراسی را به کشمیر نیاورده است و تنها ثمره حضور نظامیان هندی در کشمیر سرکوب شدن صدای مردم این منطقه است.
زاهد حفیظ گفت: پاکستان وجود دموکراسی به سبک هند در کشمیر را نمی پذیرد و لغو خودمختاری کشمیر توسط هند در ۵ اوت سال ۲۰۱۹ خود گواه این است که دهلی نو به تفاهم نامه های پیشین و نظر سازمان ملل توجهی ندارد.
وزارت خارجه پاکستان افزود: طبق نظر سازمان ملل مردم کشمیر باید برای آینده خود تصمیم گیری کنند و هند نیز باید این حقیقت را بپذیرد که نمی تواند به جای مردم کشمیر برای آنها تصمیم گیری کند.
گفتنی است اخیرا هند ضمن برگزاری یک انتخابات داخلی در کشمیر تلاش کرد تا بر سرکوب مردم این منطقه توسط نظامیان خود سرپوش بگذارد. در این انتخابات دولت هند شکست خورد و نمایندگان مخالف به پیروزی رسیدند.
وضعیت منطقه کشمیر تحت اشغال هند از سال گذشته و پس از لغو خودمختاری این منطقه توسط دهلی نو به کلی آشفته شده است و تا کنون نیز رنگ ثبات به خود نگرفته است.