کد خبر : 95389
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۶:۴۳

ارتش پاکستان: هیچ گروه تروریستی در پاکستان حضور رسمی ندارد

ارتش پاکستان: هیچ گروه تروریستی در پاکستان حضور رسمی ندارد

سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: گروه های تروریستی که در خاک کشور ما عملیات می کنند به خارج از کشور یا پناهگاه های مخفی فرار می کنند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «بابر افتخار» سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: هیچ گروه تروریستی در پاکستان حضور رسمی ندارد.
وی تشریح کرد: جایی در پاکستان وجود ندارد که تحت اشغال گروه های تروریستی باشد و تمام گروه هایی که اقدام به عملیات های تروریستی می کنند پس از انجام عملیات به نقاط مختلف متواری می شوند.
بابر افتخار گفت: هند در مرزهای شرقی به صورت مستقیم ایجاد نا امنی می کند و در مرزهای غربی نیز با حمایت از گروه های تروریستی دست به ایجاد نا امنی می زند.
سخنگوی ارتش پاکستان افزود: تمام سازمان های امنیتی و دفاعی کشور با هم متحد هستند و با ایستادگی علیه تروریست ها آنها را بازهم شکست خواهیم داد.
وی اضافه کرد: پس از عملیات رد الفساد عملا فعالیت تمام گروه های تروریستی در پاکستان از بین رفت و هیچ گروهی هیچ نقطه ای از کشور را مستقلا تحت اختیار ندارد.
بابر افتخار اضافه کرد: درسال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ تنها ۳۷ درصد از مناطق قبایلی در اختیار دولت اسلام آباد بود و بقیه این مناطق در اختیار گروه های تروریستی بودند ولی در حال حاضر ۱۰۰ درصد این مناطق در اختیار دولت قرار دارد.
وی گفت: میزان حملات تروریستی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ ، کاهش ۴۵ درصدی داشته و این خود نشان دهنده عملیات های ضد تروریستی ارتش پاکستان است.