کد خبر : 107600
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۵:۳۲

ارتش پاکستان: نسبت به حضور تروریست های تحریک طالبان در منطقه سوات بزرگ نمایی می شود

ارتش پاکستان: نسبت به حضور تروریست های تحریک طالبان در منطقه سوات بزرگ نمایی می شود

سخنگوی ارتش پاکستان حضور گسترده تروریست های تحریک طالبان در منطقه سوات را یک بزرگ نمایی و دروغی گمراه کننده در فضای مجازی دانست.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ ارتش پاکستان در بیانیه ای نسبت به خبر حضور گسترده تروریست های تحریک طالبان پاکستان در منطقه سوات واقع در ایالت خیبرپختونخوا این کشور واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: ادعای حضور گسترده تروریست های تحریک طالبان در منطقه سوات یک بزرگ نمایی مبالغه آمیز و یک خبر گمراه کننده است.

ارتش پاکستان تصریح کرد: حضور تروریست ها در برخی نقاط دور افتاده این منطقه کاملا از سوی ارتش رصد می شود و ما از حضور آنها آگاه هستیم ولی آنها هرگز حضور گسترده ای ندارند.

ارتش تاکید کرد: تروریست های تحریک طالبان پاکستان به امید اینکه بازهم بتوانند در پاکستان ناامنی ایجاد کنند در برخی نقاط افغانستان پناه گرفته اند.

در بیانیه ارتش پاکستان به رصد کامل فعالیت های تحریک طالبان پاکستان نیز اشاره شده و آمده است: تمام اقدامات لازم برای حفظ امنیت ساکنان منطقه از سوی ارتش انجام شده و ما هرگز حضور شبه نظامیان مسلح در خاک کشورمان را تحمل نخواهیم کرد.

گفتنی است پیش از سال ۲۰۱۴ تروریست های تحریک طالبان در نقاط مختلف ایالت خیبرپختونخوا حضور داشتند ولی با شروع عملیات های ضد تروریستی ضرب عضب و ردالفساد حضور آنها در این مناطق کاملا کمرنگ شد و به خاک افغانستان گریختند.

انتهای پیام/.