کد خبر : 106252
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷:۰۳

ارتش پاکستان در مرز افغانستان به حال آماده باش در آمد

ارتش پاکستان در مرز افغانستان به حال آماده باش در آمد

به دنبال متشنج شدن اوضاع در داخل خاک افغانستان ارتش پاکستان به حالت آماده باش کامل درآمد از ورود نا امنی به خاک اسلام آباد جلوگیری کند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «شیخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان اعلام کرد: با توجه به نا امنی های ایجاد شده در خاک افغانستان ارتش پاکستان در مرزهای مشترک با خاک کابل به حالت آماده باش کامل در آمده است.

وی تصریح کرد: ارتش پاکستان آماده است تا مانع ورود ناامنی به خاک پاکستان شود و در صورت حمله از سوی نظامیان یا شبه نظامیان افغانستانی پاسخی کوبنده خواهد داد.

شیخ رشید گفت: ما از مدت ها پیش نسبت به شروع موج جدید مهاجرت به پاکستان نیز هشدار داده بودیم و یکی از دلایل استقرار ارتش نیز ممانعت از ورود تروریست ها در قالب مهاجرین است.

از سوی دیگر «ژنرال بابر افتخار» سخنگوی ارتش نیز تاکید کرد ما برای ممانعت از هر گونه نا امنی در حالت آماده باش کامل به سر می بریم.

وی تصریح کرد: ما اطلاع داریم که از ماه جولای حدود هزار نیروی نظامی افغانستانی از بیم طالبان به مرزهای تاجیکستان متواری شده اند ولی این را هم می دانیم که طالبان آنقدر که در مرزهای مشترک با ما قدرت دارد در مرزهای مشترک با تاجیکستان قدرت ندارد.

سخنگوی ارتش پاکستان اضافه کرد: این نگرانی وجود دارد که نیروهای افغانستانی به داخل خاک پاکستان فرار کنند و طالبان نیز در پی آنها وارد خاک ما شوند. برای جلوگیری از این اتفاق در حالت آماده باش کامل به سر می بریم.

انتهای پیام/.