کد خبر : 88773
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۶:۱۳

ادامه اعتراضات شدید مردم پاکستان به انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام«ص» در نشریه فرانسوی

ادامه اعتراضات شدید مردم پاکستان به انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام«ص» در نشریه فرانسوی

مسلمانان پاکستانی علی رغم گذشت چند هفته از انتشار کاریکاتور پیامبر گرامی اسلام«ص» در نشریه فرانسوی شارلی ابدو، اعتراضات خیابانی را ادامه دادند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ در پی باز انتشار کاریکاتوری از پیامبر گرامی اسلام«ص» در کشور فرانسه مسلمانان پاکستانی در شهرهای مختلف این کشور دست به اعتراض گسترده زدند.
مردم مسلمان پاکستان در شهرهای لاهور، کراچی، اسلام آباد، پیشاور و کویته ضمن برگزاری تجمعات بزرگ اعتراض آمیز خواستار اخراج فوری سفیر فرانسه از خاک اسلام آباد شدند.
پاکستانی ها ضمن به دست گرفتن پلاکاردهایی با شعار« ما عاشق پیامبر خود هستیم» و « محصولات فرانسوی باید تحریم شود» خواستار واکنش سریع و محکم مسئولین پاکستانی نسبت به اتفاقات اخیر در فرانسه شدند.
مردم پاکستان اعلام کردند: ما نیازی به ارتباط با کشوری که حرمتی برای پیامبر ما قائل نیست نداریم و تمام روابط دیپلماتیک با فرانسه باید قطع شود.
همچنین مردم پاکستان در تظاهرات خود پرچم کشور فرانسه و تصویر مکرون رئیس جمهور این کشور را به آتش کشیده و شعار مرگ بر فرانسه سر دادند.
پیش از این نیز مسلمانان خشمگین پاکستانی قصد به آتش کشیدن سفارت فرانسه در خاک خود را داشتند که با ممانعت پلیس روبرو شدند.