کد خبر : 96077
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۷

ادامه اختلافات میان سران اپوزیسیون در مورد اقدام علیه دولت پاکستان

ادامه اختلافات میان سران اپوزیسیون در مورد اقدام علیه دولت پاکستان

رئیس حزب مردم در سخنانی که با مخالفت حزب نواز همراه شده است خواستار برکناری عمران خان از طریق رای عدم اعتماد شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ پیشنهاد « بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم مبنی بر ائتلاف احزاب اپوزیسیون برای رای عدم اعتماد به «عمران خان» نخست وزیر پاکستان با مخالفت سران حزب نواز همراه شد.
«احسن اقبال» دبیر حزب نواز در این خصوص گفت: اگر بلاول فکر می کند به اندازه کافی رای دارد و از پشتیبانی احزاب دیگر برخوردار است این کار را انجام دهد.
وی تصریح کرد: رای عدم اعتماد به عمران خان در شرایط فعلی قابل انجام نیست زیرا نمایندگان حامی عزل عمران خان تعدادشان کافی نیست.
احسن اقبال افزود: ما تجربه خوبی در این زمینه نداریم و پیش گرفتن اعتراضات ضد دولتی از مسیر رای عدم اعتماد را مناسب نمی دانیم.
از سوی دیگر «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان با استقبال از سخنان بلاول گفت: پیشنهاد فرزند بی نظیر بوتو کاملا مطابق قانون است.
وی تصریح کرد: نمایندگان اپوزیسیون باید با هم متحد شوند و در صورتیکه تعداد آنها به اندازه کافی برسد می توانند نخست وزیر کشور را عزل کنند.
قریشی اضافه کرد: این پیشنهاد بلاول بسیار بهتر از اعتراضات بی ثمری است که احزاب اپوزیسیون دارند و با برگزاری تجمعات در شهرهای مختلف استعفا و برکناری دولت را مطالبه می کنند.