کد خبر : 94734
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۶:۲۹

ادامه اختلافات داخلی در حزب نواز همزمان با نزدیک شدن انتخابات سنا

ادامه اختلافات داخلی در حزب نواز همزمان با نزدیک شدن انتخابات سنا

در حالی که احزاب اپوزیسیون پاکستان دولت این کشور را به استعفا از کرسی های پارلمان و سنا تهدید کرده بودند بخش بزرگی از حزب نواز آماده شرکت در انتخابات آتی شده اند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ همزمان با نزدیک شدن زمان انتخابات سنا در کشور پاکستان احزاب اپوزیسیون دچار اختلافات شدید داخلی شدند.
این احزاب که دولت پاکستان را به استعفای جمعی نمایندگان خود از پارلمان و سنا تهدید کرده بودند اینک به دنبال شرکت در انتخابات هستند.
شرکت در انتخابات در اصل زیرپا گذاشتن تهدیدهای قبلی این احزاب به حساب می آید زیرا بازهم حاضر شده اند در میدان انتخاباتی که خود مدعی تقلب گسترده در آن هستند حاضر به رقابت با نمایندگان دولتی شوند.
در این زمینه بیشترین اختلاف در حزب نواز وجود دارد و عده ای از نزدیکان «مریم نواز» نایب رئیس این حزب به شدت در تلاش هستند تا نظر مثبت مسئولین این حزب را برای شرکت در انتخابات جلب کنند.
این در حالی است که حزب مردم نیز نسبت به شرکت در انتخابات کاملا مصمم است و به نظر می رسد وحدت ظاهری احزاب اپوزیسیون در پاکستان نتوانسته برای آنها وحدت رویه ایجاد کند
سنای پاکستان ۱۰۴ کرسی دارد و طبق قانون قرار است انتخابات برای مشخص شدن ۵۲ نماینده یعنی نیمی از سنا که مدت ۶ ساله فعالیتشان کامل شده است برگزار شود.
انتخابات بعدی سنا در سال ۲۰۲۴ برگزار می شود و ۵۲ نماینده دیگر که مدت ۶ ساله فعالیتشان کامل شده است جای خود را به نمایندگان جدید خواهند داد.