کد خبر : 106484
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۶:۰۵

اجلاس عمومی سازمان ملل| بیان مساله کشمیر و درخواست حل آن از سوی نخست وزیر پاکستان

اجلاس عمومی سازمان ملل| بیان مساله کشمیر و درخواست حل آن از سوی نخست وزیر پاکستان

عمران  خان که در سال های قبل نیز از نشست عمومی سازمان ملل برای بیان مساله کشمیر استفاده می کرد امسال نیز به حل این مساله تاکید کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از جنگ نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان طی سخنرانی خود در نشست عمومی سازمان ملل اعلام کرد: زمان آن رسیده است که کشورهای جهان برای حل مساله تاریخی کشمیر اقدام کنند.

وی تصریح کرد: هند ظلم در کشمیر را به اوج رسانده است و قصد دارد جمعیت مسلمان منطقه را به اقلیتی بی دفاع تبدیل کند.

عمران خان گفت: مساله کشمیر باید طبق نظر سازمان ملل و با رای و نظر ساکنان آن حل شود. این مردم کشمیر هستند که حق دارند آینده خود را تعیین کنند.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: تمام مسائل موجود در منطقه جنوب اسیا با حل مساله کشمیر حل خواهد شد.

وی به ربوده شدن جنازه «سید علی گیلانی» آزادی خواه بزرگ کشمیری توسط نظامیان هندی و دفن او در یک قبرستان دور افتاده اشاره کرده و گفت: سازمان ملل باید نسبت به این مساله واکنش نشان دهد و خواستار دفن جنازه گیلانی در قبرستان شهدای کشمیر شود.

عمران خان به موضوع اسلام هراسی نیز اشاره کرده و گفت: ما باید کنار هم بایستیم و با پدیده هایی مانند اسلام هراسی مقابله کنیم زیرا به اعتقادات بیش از یک میلیارد انسان توهین صورت می گیرد.

رهبر حزب تحریک انصاف اضافه کرد: اگر در مساله افغانستان کشوری بیش از دیگران آسیب دیده باشد آن کشور پاکستان است ولی بازهم عده ای در اروپا و آمریکا پاکستان را مسئول مشکلات و مسائل افغانستان می دانند.

وی گفت: اینک ۳ میلیون مهاجر افغانستانی در پاکستان زندگی می کنند، ما از جنگ افغانستان نزدیک به ۱۵۰ میلیارد دلار خسارت مالی دیده ایم و ۸۰ هزار نفر از مردم کشورمان کشته شده اند ولی بازهم علیه پاکستان فشار وجود دارد.

عمران خان افزود: اگر جهان طالبان را به رسمیت نشناسد افغانستان یک بار دیگر بستر حوادث و مسائل مختلف خواهد شد که پرورش تروریسم یکی از آنها است.

نخست وزیر پاکستان در ادامه سخنان خود به موضوع تغییرات آب و هوایی و مسائل مربوط به گرم شدن کره زمین نیز اشاره کرد که با استقبال دیگر کشورها از جمله انگلیس همراه شد.

انتهای پیام/.