کد خبر : 107419
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۵:۵۶

اجتماع بزرگ حامیان عمران خان در پایتخت پاکستان علیه گرانی

اجتماع بزرگ حامیان عمران خان در پایتخت پاکستان علیه گرانی

به دنبال گرانی ها بی سابقه در پاکستان و افزایش قیمت بنزین و گازوئیل طرفداران نخست وزیر سابق پاکستان در پایتخت این کشور تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان در سخنرانی خود علیه سیاست های دولت فعلی پاکستان اعلام کرد: مردم از سازمان های بالادستی توقع دارند برای نجات کشور قدیم موثر بردارند.
وی تصریح کرد: اداره امور کشور اینک به دست تعدادی مفسد مالی و اقتصادی افتاده است و آنها توان کنترل گرانی ها و تورم را ندارند.
عمران خان گفت: مردم همه با هم متحد شده اند و آماده هستند تا در یک انتخابات پر شور شرکت کرده و به دولت تحمیل شده از سوی غرب خاتمه دهند.
رهبر حزب تحریک انصاف اضافه کرد: من علیه سازمان های بالادستی تجمع نکرده ام بلکه تجمع اعتراض آمیز ما علیه دولتی است که از خارج به ما تحمیل شده است.
عمران خان بار دیگر تاکید کرد: دولت فعلی پاکستان دست نشانده آمریکا است و آنها با کمک پول دولت منتخب مردم را ساقط کرده اند.
کاپیتان سابق تیم ملی کریکت پاکستان گفت: مرگ و زندگی من در پاکستان خواهد بود و مانند سران دولت فعلی اموال خود را به خارج از کشور انتقال نداده ام. من می توانستم در اسلام آباد تحصن کنم ولی می دنستم که با حمله پلیس کار به خشونت و کشته شدن مردم عادی کشیده خواهد شد.
وی با انتقاد جدی از خاندان زرداری و نواز شریف گفت: آنها معتقدند که به دلیل مشکلات اقتصادی باید طوق غلامی آمریکا را به گردن داشته باشند ولی من می گویم که بدهکاری امروز پاکستان حاصل حکومت این دو خاندان است و اگر آنها نبودند وضعیت کشور به مراتب بهتر بود.
انتهای پیام/.