کد خبر : 95311
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۷:۱۸

اتحاد تروریست ها در افغانستان برای ایجاد اختلاف بین اهل سنت و شیعیان در پاکستان

اتحاد تروریست ها در افغانستان برای ایجاد اختلاف بین اهل سنت و شیعیان در پاکستان

وزیر کشور پاکستان نسبت به نقشه خطرناک تروریست ها هشدار داده و گفت: آنها می خواهند بین شیعیان و اهل سنت ایجاد اختلاف کنند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر. وای نیوز؛ «شیخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان اعلام کرد: تروریست های در افغانستان با هم متحد شده اند تا با انجام عملیات های وحدت بین شیعیان و اهل سنت پاکستان را متزلزل کنند.
شیخ رشید احمد افزود: با برادران هزاره به نتیجه و توافق های لازم رسیده ایم و حتی معاهداتی را به صورت مکتوب به امضا در آورده ایم.
وزیر کشور پاکستان اضافه کرد: ما در پی حل مشکلات آنها هستیم و در این رابطه مساله تابعیت آنها و همچنین مشکلات امنیتی در اولویت قرار دارند.
وی گفت: کشور با کمبود امکانات مواجه بود ولی اتفاقاتی رخ داد که باعث بهبود شرایط شد و در حال حاضر بسیاری از مسائل و مشکلات در حال حل شدن هستند.
شیخ رشید در مورد اعتراضات احزاب اپوزیسیون گفت: سران اپوزیسیون به فساد مالی دست زده اند و تمام تلاش های آنها این است که دولت را تحت فشار قرار داده و از پیگرد قانونی در پرونده های فساد مالی فرار کنند ولی هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد.
وی تاکید کرد: احزاب اپوزیسین بین خود اختلافات زیادی دارند زیرا هرگز حاضر نیستند با هم کنار بیایند. حزب مردم و حزب نواز در انتخابات آتی رو در روی هم خواهند ایستاد.
گفتنی است اخیرا تروریست های داعش با حمله به کارگران معدن در کویته ۱۱ نفر از شیعیان را به شهادت رساندند که جنجال های زیادی نیز به دنبال داشت.