کد خبر : 94176
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۷:۰۳

اتحادیه اروپا بازگشت مشروط و محدود پرواز های پاکستانی به آسمان خود را نپذیرفت

اتحادیه اروپا بازگشت مشروط و محدود پرواز های پاکستانی به آسمان خود را نپذیرفت

اتحادیه اروپا که پس از جنجال مدارک جعلی برخی خلبانان پاکستان ورود هواپیماهای این کشور به آسمان خود را لغو کرده بود حاضر به بازگشت محدود و مشروط پروازها پاکستانی نشد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ اتحادیه اروپا پیشنهاد پاکستان برای بازگشت مشروط و محدود پروازهای این کشور به آسمان اروپا را نپذیرفت.
این اتحادیه در پاسخ به نامه درخواستی دولت اسلام آباد تاکید کرد: نسبت به مدارک خلبانان پاکستانی هنوز هم ابهاماتی وجود دارد که باعث ایجاد نگرانی می شود.
این اتحادیه پس از سخنان «غلام سرور» وزیر هوانوردی پاکستان که ادعا کرده بود بسیاری از خلبانان در پاکستان مدارک خود را با پرداخت پول خریده اند مانع ورود هواپیماهای پاکستانی به آسمان اروپا شده بود.
پاکستان پس از سخنان غلام سرور بررسی های گسترده ای روی مدارک خلبانان انجام داده و تعدادی از خلبانان خود را ممنوع الکار کرد.
با این حال و علی رغم تائید مدارک سایر خلبانان برخی از کشورهای جهان مانند کشورهای اروپایی اعلام کردند: نگرانی هایشان نسبت به مدارک خلبانان پاکستان همچنان وجود دارد و اجازه نمی دهند که هواپیماهای شرکت ملی هواپیمایی پاکستان از آسمان اروپا عبور کند.
پاکستان درخواست داده بود هواپیماهای این کشور از آسمان اتحادیه اروپا استفاده کرده و راهی انگلیس شوند.
سخنان جنجالی غلام سرور واکنش های سختی در پی داشت و برخی احزاب اپوزیسیون این سخنان را خودکشی اقتصادی دولت اسلام آباد توصیف کردند.