کد خبر : 94249
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۶:۰۱

ابراز نگرانی شدید پاکستان از اعمال فشار و زندانی شدن آزادی خواهان کشمیری توسط هند

ابراز نگرانی شدید پاکستان از اعمال فشار و زندانی شدن آزادی خواهان کشمیری توسط هند

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: زندانی شدن آزادی خواهان کشمیری و تحت نظر قرار گرفتن آنها نقض آشکار حقوق بشر است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از جیو تی وی؛ «زاهد حفیظ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: آزادی خواهان کشمیری از مدت ها قبل در زندان های مخوف هند به سر می برند و نهادهای مسئول جهانی وظیفه خود را قبال آنها به خوبی انجام نمی دهند.
زاهد حفیظ گفت: آزادی خواهانی نظیر «آسیه اندرابی، شبیر احمد شاه، مسرت عالم بت و محمد اشرف صحرایی» و… توسط هند زندانی شده اند.
وی افزود: همچنین افرادی نظیر «سید علی گیلانی و میر واعظ عمر فاروق» تحت نظر قرار دارند و شرایط زندگی برای آنها بسیار مشکل شده است.
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اضافه کرد: شرایط بحرانی شیوع بیماری کرونا در کشمیر و بی توجهی مسئولین هندی یکی دیگر از مسائل پیش روی مردم کشمیر است.
وی تاکید کرد: هیچ کدام از آزادی خواهان کشمیری جرم اثبات شده ای ندارند و تنها به دلیل وجود اتهام های اثبات نشده در زندانی های هند به سر می برند.
زاهد حفیظ گفت: نهادهای مسئول جهانی نباید نسبت به مساله کشمیر بی توجهی کنند و به دلیل مسلمان بود مردم کشمیر حقوق آنها را زیر پا بگذارند.
گفتنی است هند از ۵ اوت سال گذشته که خودمختاری کشمیر را لغو کرده برای جلوگیری از قیام ها و اعتراضات شدید مردمی آزادی خواهان کشمیری را زندانی و بسیاری از آنها را نیز تحت نظر قرار داده است.