کد خبر : 107414
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۷:۵۹

آمریکا پس از سالها سفیر خود را به پاکستان اعزام کرد

آمریکا پس از سالها سفیر خود را به پاکستان اعزام کرد

آمریکا و پاکستان که در دوره ترامپ و عمران خان روابط سردی را تجربه کرده بودند حرکت خود به سمت بهبود روابط دوسویه را آغاز کردند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «دونالد بلوم» سفیر جدید آمریکا در پاکستان با «شهباز شریف» نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.
بلوم که پس از چندین سال به عنوان سفیر آمریکا در پاکستان حضور یافته در اولین دیدار خود با نخست وزیر پاکستان ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور بهبود پیدا کند.
شهباز شریف در این ملاقات تاکید کرد: روابط پاکستان و آمریکا طی سال های اخیر فراز و نشیب های بسیاری داشته ولی دو طرف می دانند که باید به سمت افزایش ارتباطات دو سویه حرکت کنند.
نخست وزیر پاکستان گفت: روابط اقتصادی مشترک، حوزه فناوری اطلاعات، و ارتباط در حوزه بهداشت و انرژی از جمله موضوعاتی است که آمریکا و پاکستان می توانند در آن پروژه مشترک داشته باشند.
وی همچنین موضوع افغانستان را فصل مشترک اقدامات دولتمردان آمریکایی و پاکستانی دانسته و اظهار داشت: باید برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی در افغاسنتان تلاش کرد.
شهباز شریف اضافه کرد: دولت هند به اسلام هراسی دامن می زند و علاوه بر اعمال فشار به مسلمانان سیاستمداران این کشور به ساحت نبی گرامی اسلام«ص» توهین کرده اند . ما انتظار داریم جامعه جهانی با این اقدام هند برخورد کند.
وی همچنین به نقض حقوق بشر در کشمیر تحت کنترل هند اشاره کرده و گفت: مردم کشمیر تحت شدیدترین مشکلات قرار دارند و نظامیان هندی ابایی از کشتن آنها ندارند.
گفتنی است سفیر آمریکا با «عارف علوی» رئیس جمهور پاکستان نیز ددیدار کرده و ابراز امیدواری کرد که فصل جدیدی در روابط مشترک دو کشور ایجاد شود.
انتهای پیام/