کد خبر : 106936
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۴:۴۲

آزادی خواه کشمیری: هند در حال اعمال سیاست های خطرناکی اسرائیلی در کشمیر است

آزادی خواه کشمیری: هند در حال اعمال سیاست های خطرناکی اسرائیلی در کشمیر است

آزادی خواه کشمیری اعلام کرد: تبدیل مسلمانان به اقلیتی ضعیف و اشغال کامل کشمیر سیاست های خطرناک هند هستند که از اسرائیل الگو برداری شده است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از کشمیر مدیا سرویس؛ «سید بشیر اندرابی» آزادی خواه کشمیری و عضو کنفرانس حریت کشمیر اعلام کرد: هند در حال اعمال سیاست هایی است که پیش از این اسرائیل در فلسطین اشغالی اعمال کرده است.

وی تصریح کرد: پس از لغو خودمختاری کشمیر توسط هند تلاش برای به اقلیت کشاندن اکثریت مسلمان منطقه به شدت افزایش یافته است.

سید بشیر اندرابی گفت: دهلی نو در حال انتقال هندوها به کشمیر است و زمین های مسلمانان را به هندوها می فروشد تا آنها با خیال راحت در کشمیر زندگی کنند.

این آزادی خواه کشمیری تاکید کرد: در نگاه بین المللی و طبق اعلام سازمان ملل کشمیر یک منطقه تعیین تکلیف نشده است و هند حق انجام چنین کاری را ندارد.

وی گفت: تلاش برای رهایی از این ظلم حق ما است و ما هیچ گاه دست از مبارزه برای رسیدن به حقوق خود برنخواهیم داشت.

اندرابی افزود: یکی دیگر از مشکلات بزرگ این روزهای کشمیر شروع عملیات های تفتیش خانه به خانه توسط نظامیان هندی است. آنها در جریان این عملیات ها دست از هیچ گونه خشونتی بر نمی دارند و به راحتی جوانان کشمیری را هدف گلوله های خود قرار داده و آنها را می کشند.

وی گفت: افکار افراط گرای هندوی موجود در حزب بی جی پی و نخست وزیر هند باعث شده تا آنها برای مسلمانان کشمیری ارزشی قائل نباشند و به راحتی هر جنایتی را انجام دهند.

گفتنی است هند از سال ۲۰۱۹ با لغو خود مختاری کشمیر تلاش جدی را برای تبدیل اکثریت مسلمان منطقه به اقلیتی ضعیف و بی دفاع آغاز کرد.

انتهای پیام/.