کد خبر : 107377
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۳۰

آزادی خواه کشمیری: دنیای اسلام در قبال حکم ظالمانه هند علیه «یاسین ملک» سکوت نکند

آزادی خواه کشمیری: دنیای اسلام در قبال حکم ظالمانه هند علیه «یاسین ملک» سکوت نکند

مشعال ملک با اشاره به حکم حبس ابد که از سوی دادگاه هند برای همسرش در نظر گرفته شده است خواهان ورود کشورهای اسلامی به این ماجرا شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از کشمیر مدیا سرویس؛ «مشعال ملک» آزادی خواه کشمیری ضمن اعتراض به حکم صادر شده از سوی دادگاه برای «یاسین ملک» همسرش آن را ظالمانه و بی اساس توصیف کرد.

مشعال ملک گفت: کشورهای اسلامی تنها به محکوم کردن این حکم اکتفا نکنند و نقش خود را در قبال این آزادی خواه بزرگ کشمیری با جدیت بیشتری انجام دهند.

وی اضافه کرد: تمام مستندات موجود علیه یاسین ملک مبتنی برای دروغ پردازی و جعل اسناد است و حکم صادر شده علیه او ظالمانه و غیر قابل قبول است.

این زن آزادی خواه گفت: در کشمیر طبق نظر و خواسته سازمان ملل باید یک رفراندوم برگزار شود و تنها مردم کشمیر هستند که حق دارند برای آینده خود تصمیم بگیرند.

از سوی دیگر همزمان با صدور حکم حبس ابد برای یاسین ملک سرکوب مردم کشمیر توسط نظامیان هندی نیز افزایش یافته است و روز گذشته بازهم ۲ جوان کشمیری به ضرب گلوله نظامیان هندی به شهادت رسیده اند.

این در حالی است که طی ۵ روز اخیر تعداد شهدای کشمیری که در عملیات های ظالمانه نظامیان هندی کشته شده اند به ۱۲ نفر رسیده است.

انتهای پیام/.